Tuesday, July 17, 2018

» Home » Join Now » About KAR » Contact Us

2012 Schoolcraft Firecracker 5Mi

July 4, 2012 by  
Filed under Local Results, Results

 

KAR participants

Name Time Age Group
Thomas Allred 0:36:38 3rd
Brian Argo 0:46:07  
Zachary Baker 0:30:40 1st
Brett Beier 0:51:00  
Marie Billen 0:38:00 2nd
Andy Boris 0:34:55 2nd
John Brady 0:36:29 1st
Jennifer Burhans 0:55:21  
John Burhans 0:42:06  
Peter Burrill 0:33:34 1st
Bob Byers 0:41:09 1st
Amy Callahan 1:02:25  
Rick Chaney 0:44:39  
Amy Clark 0:38:19 1st
Becky Clark 0:59:35  
David Clark 1:05:09  
Fred Colbert 0:36:50 2nd
Cindy Comer 0:47:20 1st
Dennis Conley 0:45:59  
Tracy Cropsey 0:53:11  
Daniel Damaska 0:31:46 1st
Cristi DeDoes 0:39:31  
Stephanie Demarest 1:08:51  
Tonya Durlach 0:57:15  
Michael Dutton 0:54:09  
Sherri Dutton 0:44:57  
Don Ewert 0:44:43  
Michele Fabi 0:49:46  
Gary Foster 0:49:55  
Teresa Fulcomer 0:47:40 2nd
Raul Garcia 0:36:06  
Nikki Gates 0:56:34  
Cory Ghiringhelli 0:39:31  
Andrea Gooch 0:50:09  
Tara Guthrie 0:51:06  
Jacob Hainer 0:36:30  
Darrell Harden 0:41:06  
Gordon Hare 0:58:04 3rd
Ray Hendriksma 0:47:20 2nd
Colleen Hoerman 0:45:10  
Tim Holden 0:55:37  
Clint Hostetler 0:47:33  
Lisa Jasiak 0:52:05  
Greg Johnston 0:40:45  
Chris Kahila 0:35:46 3rd
Fred Keister 0:51:28  
Ed Kenny 0:31:56 2nd
Ian Klusman 0:48:36  
Chris La Coss 0:46:41  
Cammy Lenning 0:59:57  
Robert Levy 0:40:16  
Bill Lewis 0:52:11  
Jennifer Lindsay 0:50:17  
Darren Lockwood 0:34:52  
Carrie Long 0:48:01  
Steve Long 0:36:08 3rd
Luke Lori 0:41:25  
Kathy Lyall 1:07:15  
Jason Marchal 0:40:09  
Katie Marchal 0:55:10  
Addie Maston 1:01:32  
Frank Maston 1:02:33  
Brian Meyers 0:38:35  
Karen Middaugh 0:58:02  
Randy Middaugh 0:47:11  
Natalie Moore 0:42:01 2nd
Derick Myers 0:38:43  
Lesa Newby 0:51:06  
Derek Noid 0:38:43  
Hannah Norton 0:30:52 Female Overall Winner
Zach Novak 0:41:54  
Steve Ott 0:44:56  
Emily Pearson 0:49:46  
Alayna Pelfresne 0:49:18  
Kenzi Pridgeon 0:55:58  
Bryan Proper 0:53:00  
Jim Raseman 0:36:37  
Karen Raseman 0:50:06  
Teresa Redmond 0:47:55  
Steve Regner 0:49:40  
Joe Reitz 0:28:32 Male Overall Winner
Dan Robinson 0:40:33  
Damian Ruesink 0:37:31  
Leslie Scheffers 0:37:07 2nd
Donna Scott 0:59:55  
Kevin Scott 0:43:59  
Morgan Scott 1:02:29  
Dale Shugars 0:54:14  
Mark Sigfrids 0:37:31 3rd
Andrew Simmons 0:29:27 2nd
Jeff Smith 0:47:53  
Bob Smola 0:40:57  
Tim Sochor 0:36:38  
Danielle Swift 0:39:34  
Lisa Talley 0:54:19  
Stacey Talley 0:51:48  
Kevin Theisen 0:39:10  
Joel VanderKooi 0:33:48 1st
Brandon VanDusen 0:37:00  
Mandy Vidor 0:47:12  
Christine Vlietstra 0:50:06  
Annie Waterman 0:58:32  
Mike Waterman 0:32:10 Male Masters Winner
Riley Waterman 0:41:23 3rd
Spencer Waterman 0:58:33  
Peggy Zeeb 0:35:08 Female Masters Winner

 

Complete results available here.

Comments are closed.