Wednesday, September 23, 2020

» Home » Join Now » About KAR » Contact Us

2016 Schoolcraft Firecracker 5 Miler

July 5, 2016 by  
Filed under Local Results, Results

 

KAR participants

2016 Schoolcraft Firecracker 5 Miler

Name Time Age Group
Julie Allen 0:39:47 1st
Stephanie Allen 0:35:46 1st
Regina Ambs 0:51:58
Morris Applebey 0:32:21 1st
Brian Argo 0:48:23
Tracy Argo 0:35:43 2nd
Jeff Baas 0:48:16
Zachary Baker 0:35:40
Christine Bartholmey 0:52:53 3rd
Wendy Bauer 1:02:30
Thomas Bennett 0:58:51 2nd
Jalayne Bennett-Conway 0:57:41
Marie Billen 0:33:55 1st
John Brady 0:36:18 2nd
Paul Bushnell 0:39:08 3rd
Amy Callahan 1:13:33
Douglas Chapel 0:39:41
Becky Clark 0:59:12
Laurel Clark 0:48:17
Stephanie Clark 0:41:07
Fred Colbert 0:39:20
Daniel Damaska 0:32:49 2nd
Larry DeFouw 0:59:26
Sheryl DeFouw 0:59:24
Angela DeVries 1:11:08
Ben Dilla 0:34:55 2nd
Chelsea Dilla 0:52:07
Marty Dinneweth 0:40:54
Don Ewert 1:00:46
Amy Fialkoff 0:52:37
Erin Garnaat 1:08:15
Joseph Garnaat 0:42:31
Jeremy Germain 0:38:20
Diane Gilligan 0:46:53 1st
Tom Hall 0:30:19 1st
Mary Haskamp 1:03:41
Ray Hendriksma 0:44:41 3rd
Kelly Hinga 0:49:19
Carrie Hoch-Mortlock 0:55:19
Brandon Hoggard 0:46:42
Karyn Hoggard 0:46:19
Mike Huber 0:41:49
Susan Hubert 0:48:59 3rd
Eric Jasiak 0:52:30
Lisa Jasiak 0:52:29
James Johnson 0:37:03
Susan Kallewaard 1:12:21
Danielle Kean 0:48:17
Angela Keyes 0:49:01
Rachel Konieczka 0:59:20
Sandy Koscinski 0:48:15
Cammy Lenning 0:48:36
Bill Lewis 0:48:52
Caleb Lohman 0:33:14 3rd
Sarah Lohman 0:40:35 2nd
Laura McDonald 1:02:45
Brian Meyers 0:40:48
Randy Middaugh 0:46:56
Christina Oberheim 1:03:40
John Olbrot 0:39:52 1st
Gabriel Porter 0:57:14
Gayle Porter 0:57:14
Steve Pride 0:32:23
Kenzi Pridgeon 0:48:16
Ronald Reid 0:57:37
Gwen Reidenbach 1:03:35
Dan Reisner 0:41:39
Joe Reitz 0:30:28 Male Masters Winner!
Karen Schwab 0:42:55 1st
Donna Scott 1:01:58
Eli Simmering 0:45:26 3rd
Mary Anne Simmering 0:48:00
Al Smith 0:49:44 1st
Samantha Smith 0:43:47
Kim Solvik 0:58:44
Eric Suloff 0:46:04
Scott Taylor 0:40:52
Joel VanderKooi 0:32:11 2nd
Scott VanLoo 0:32:38 1st
Roberta (Bobbie) VanZile 0:45:19 3rd
Andrew Vidor 0:55:45
Annie Waterman 0:54:47
Mike Waterman 0:31:00 1st
Heidi Williams 0:52:46
Jessica Wise 0:56:13
Heather Woodbury 0:40:15
Eric Zeeb 0:53:17
Peggy Zeeb 0:37:40 Female Masters Winner!
Greg Zummach 0:58:15
Linda Zummach 0:58:16

For complete results go to  https://runsignup.com/race/results/?raceId=16769#resultSetId-40311

 

Comments are closed.